Generel Ali Rıza Gürcan Cad. No:31 Metropol İş Merkezi K:8 D:31 Merter, Güngören, İSTANBULAv.Ali ASRAK, 2010 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Halen İstanbul barosuna kayıtlı Avukatlık ve Danışmanlık hizmetini yürütmektedir.

Akademik Kariyerine İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde “Uluslararası Ticaret Hukuku” Alanında yüksek lisans eğitimiyle devam etmektedir.

Aile Hukuku, Ceza Hukuku, Emniyet Teşkilatı üyelerinin teşkilat içi ve dışı davaları, İş Hukuku, Boşanma Davaları, Sağlık Hukuku, İdare Hukuku, Gayrimenkul ve Kira Hukuku, İmar Hukuku, Trafik Kazalarında Doğan Davalar, İcra ve İflas Hukuku, Miras Hukuku alanlarında bireysel ve kurumsal avukatlık yapmaktadır.

Av. Ali ASRAK, 2014-2016 yıllar arasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Hukuk İşleri Müdürlüğü koordinesinde hukuk hizmetlerinin yürütülmesi, danışmanlık, görevi başında suça karışan polis memurlarının ceza soruşturma ve davalarının takibi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü aleyhine açılan hukuki ve idari davaların takibi, önleyici avukatlık hizmeti olmak üzere hizmet vermiştir.

Halen bazı ilçe belediyelerin Hukuk İşleri Müdürlüğünde danışmanlık hizmeti kapsamında hizmet vermektedir.

Av. Ali ASRAK, özel hukuk kişileri arasındaki dava tecrübelerinin yanında Kamu Hukuku Tüzel Kişilerinin de avukatlık ve danışmanlığını yapmıştır. Her iki taraf adına da Hukuk Davaları, Ceza Davaları, İdari Davalar ve Danışmanlıklarda aktif rol üstlenerek birbirinden farkı iki alanda tecrübe kazanmıştır.

 
Bu içeriği paylaş:

Hakkımızda

Güncel Makaleler